در حاشیه

وئبلاگچی : خــــزراوغلي

+0 به يه ن
با سلام
فیلم در حاشیه مهران مدیری انتقاد سختی از یک عده افراد سودجو کرده بود که از موقعیت و حایگاه برتر نسبت به عموم مردم سوء استفاده میکنند.
باید لباسی به شخصی پوشاند و او را در جگایگاهی قرارداد که از دیگران یک سر و گردن بالاتر باشد و آنگاه معضلات بوجود آمده را به مردم نشانداد. به نظر من طنز یعنی همین.
خصوصی سازی یکی از روشهای مدرن سازی در دنیای امروز به شمار میرود ولی مانند نقش یک چاقو که دو لبه دارد اینهم دو وجه دارد.خصوصی سازی میتواند باعث ایجاد رقابت در جامعه شود ولی در عین حال میتواند فرصتی بشود تا عده ای کمال سوء استفاده را بکنند.
در کشورمان پزشکان متعهد و حاذق بسیارند که مردم نیز صمیمانه بدانها احترام میگذارند و به آنها اطمینان میکنند ولی کم نیستند افراد سودجویی که به هر طریقی خود را به این جایگاه می رسانند تا حجره ای برای خود دست و پا کنند و با جان مردم تجارت نمایند. بهتر ازهر کسی حود پزشکان از این معضل باخبرند. این مسئله فقط مربوط به کشور ما نمیشود در تمام دنیا با چنین پدیده هایی روبرو می شویم. منتها در کشورهای پیشرفته با وضع قوانین مدرن برای جلوگیری از این پدیده تلاش میکنند تا اولا به حقوق انسانی بیماران خدشه ای وارد نشود در ثانی از منزلت پزشکان فرهیخته و والا مقام نیز کاسته نشود. این یعنی برقراری تعادل در جامعه.
این مسایل در تمامی سطوح جامعه بشری بوجود می آید. در کشوری مانند کشور ما که مراحل توسعه را می پیماید طبیعی است ولی در کشوری مانند ایران شاید بیش از حد معضلات ایجاد شده است. برای حل مشکلات باید ابتدا به ساکن آنها را دید و چشمها را نبست.
برای دیدن معضلات یکی از راهای تاثیر گذار زبان طنز است که ملموسترین طنز سینما و تلویزیون است.
باید از افرادی مانند مهران مدیری که یکی از نخبه های فرهنگی کشور میباشند تشکر کرد.

هدف این نوشتار این است که باید ما تورکان ایران نیز از خود انتقاد کنیم که انتقاد پایه پیشرفت میباشد، البته انتقاد به معنای منکوب نمودن نیست. انتقاد یعنی نشان ضعفها برای جبران و اصلاح آنها.
گلسین بیر گون تورک خالقی ایراندا آییلسین. اؤز وارلیقینا و اؤز اؤزلوگونه دایاق اولسون. اولماسین هر نانجیب آدام بیر ایمکچی تورک اینسانا اهانت ائله‌سین.
سایغیلارلا.
. . . باخ
. . . باخ
. . . باخ


عکس ازعکسعکس
  • [ ]